Hariduskopteri teemakohtumised

KUIDAS ON ÕPILASFIRMAD TOETATUD TEIE KOOLIS?

Aeg: 3. mai 2022, kell 15.00 – 16.30
Koht: zoom keskkonnas

Eesmärk:

Anda ülevaade Ida-Virumaa õpilasfirmade hetkeolukorrast, arutleda ühiselt järgmise õppeaasta plaanide osas ning kuulda inspireerivaid näiteid õpilasfirmade toetamisest maakonnas ja maakonnast väljastpoolt.

Sihtrühm:
Üldhariduskoolide juhid ja haridustöötajad, kutsehariduse haridustöötajad, noorsootöötajad

Sisu:
– Ida-Virumaa õpilasfirmade hetkeolukorrast, õnnestumised ja väljakutsed (Elisabeth Purga, Ida-Virumaa Ettevõtluskeskus, noorte ettevõtlikkuse konsultant)

– Võru Gümnaasiumi inspireeriv näite õpilasfirmade loomisest ja nende toetamisest (Karmo Kurvits, Võru Gümnaasiumi direktor)

– Edukas lugu õpilasfirmade toetamisest Jõhvi Põhikoolist (Karolin Luik, Jõhvi Põhikooli minifirma Suure Sõbra Abi juhendaja)

– Ühine arutelu, kuidas veelgi efektiivsemalt saaksime maakonnas uuel õppeaastal toetatada õpilasfirmade loomist

Kui Sul on küsimusi või soovid saada rohkem infot, siis palun kirjuta:

kerda.eiert@ivek.ee

TEEMAKOHTUMINE:
SEIKLUSLIKUD HARIDUSPROGRAMMID IDA-VIRUMAAL

Loodus- ja rohepöörde eri

Seiklusmaal on Eesti kõige ägedamad haridusprogrammid, näiteks maa all (Eesti Kaevandusmuuseum), piiri peal (Narva), Alutaguse metsades ja Aidu karjääris.

Eesmärk:

Tutvustada Ida-Virumaa turismiasutuste õppeprogramme, mida saab lõimida õppeainetega.

Kohtumisel arutame õppeprogrammide olulisuse, rolli ning mitteformaalse hariduse tähtsuse üle formaalses hariduses. Kohtumisel teeb Kohtla-Järve Põlevkivimuuseumi direktor Ainar Varinurm lühikese sissejuhatuse rohepöörde tagamaadest ning oma õppeprogrammi läbimise kogemusest räägib üks üldhariduskool. Oma õppeprogramme tutvustavad Ida-Virumaa turismiasutused nagu nt Sillamäe muuseum, Alutaguse matkaklubi, Iisaku Kihelkonna muuseum, Eesti Kaevandusmuuseum.

Ida-Virumaal on ideaalne reaalselt toimiv looduse katselabor kus saab näha ja kogeda roheliseks muutumise sümbioosi. Sellest me kohtumisel räägime ning neid võimalusi teile ka tutvustame.

Toimumise aeg:

14. aprill kell 14.00 – 15.30

Sihtrühm:

Lasteaedade ja üldhariduskoolide haridustöötajad

Koostööpartnerid:

Iisaku Kihelkonna muuseum, Kohtla-Järve Põlevkivimuuseum, Alutaguse matkaklubi, Eesti Kaevandusmuuseum, Sillamäe muuseum

 

Kui Sul on küsimusi või soovid saada rohkem infot, siis palun kirjuta:

kerda.eiert@ivek.ee