FÜÜSIK, TULE VÕIMENDA ÕPET!
KONKURSI TINGIMUSED ON MUUTUNUD!
Vaata toimunud infoseminari kandideerimise kohta SIIT!
Ida-Viru Hariduskopter kutsub osalema võimendatud õpetaja programmis, mille eesmärk on pakkuda kvaliteetset ja kättesaadavat füüsikaõpet õpilastele sõltumata kooli suurusest või õpetajate ressursist. Koolile on osalemine tasuta.
Oleme teele minemas põhikooli füüsika kursusega. Täpsed teemad, millele ootame pakkumisi on kirjeldatud allolevas juhendis.
Loo oma tiimiga veebipõhine füüsikakursus, mis aitab noortel Ida-Virumaa koolides avastada maailma toimimist ka seal, kus õpetajat napib või vajatakse füüsika õpetamisel lisatuge. Osale konkursil ja muuda oma teadmised tähenduslikuks Ida-Virumaa noortele.
Fookus füüsikal
Selle konkursi raames otsime pakkujaid kolmanda kooliastme füüsika teemade katmiseks, kuna põhikooli füüsika teadmised arendavad analüütilist mõtlemist, loogilist arutlusoskust ja võimet lahendada keerukaid probleeme – need oskused mõjutavad noorte hariduslikke ja karjäärialaseid väljavaateid oluliselt. Konkreetsemalt ootame tiime katma järgmiseid teemasid:
– Valgusõpetus
– Mehaanika
– Elektriõpetus
– Soojusõpetus ja tuumaenergia
Konkursi korraldus
Konkursile oodatakse osalema 2-4 liikmelisi tiime, kes võivad, aga ei pea olema kooliga seotud. Iga tiim peab valima välja vähemalt ühe teema, mille osas pakutakse kursus välja.
Iga tiim valmistab ette vähemalt ühe kursuse, mille raames 60% tööst toimub veebitundides. Veebitunnid toimuvad reaalajas ja nende jooksul saavad õpilased regulaarselt tagasisidet. Kursused on üles ehitatud nii, et need vastavad eri tasemega õpilaste vajadustele, sealhulgas arvestada eriti eesti keelest muu emakeelega õpilastega.
Konkursi tähtaeg on 05.08.2025, võitja tiimid avalikustatakse hiljemalt 12.08.2025
Ootused osalevatele tiimidele
Ootame konkursile osalema tiime, kes suudavad luua uuenduslikke, kaasahaaravaid ja digipõhiseid kursuseid, mis vastavad uuendatud riiklikule õppekavale ning toetavad õpilaste iseseisvust ja õpitulemusi.
Iga väljavalitud tiim saab rahalise toetuse, mille eesmärk on kursuse arendus ja pilootrakendus. Toetuse suuruse taotleb tiim. Konkursi korraldajate hinnangul on ühe kursuse välja töötamise ja esmakordse läbiviimise orienteeruv maksumus 15 000 eurot. Toetus makstakse välja kahes osas.
Toetame õpetamisteenuse pakkumist jätkusuutlikult, et loodud kvaliteetset ja innovaatilist õppesisu saaks pakkuda ka peale toetuse perioodi lõppu.
Konkursi korraldus
Konkursile oodatakse osalema 2-4 liikmelisi tiime, kes võivad, aga ei pea olema kooliga seotud. Iga tiim peab valima välja ühe teema, mille osas nemad oma kursuse välja pakuvad. Selle konkursi raames saab stardikapitali 3 tiimi, kusjuures valitakse tiimid, kes katavad erinevaid teemasid.
Konkursi hindamiskriteeriumid
- Kursuse ülesehitus
- Nõuded: Kursus peab toimuma sünkroonselt, vähemalt 60% veebitundidena. Peab sisaldama struktureeritud õppetegevusi (sh 20% praktiline tegevus, hindelisi ülesandeid ja tõhusat tagasiside kogumist. Lisaks arvestama metoodiliselt eesti keelest muu emakeelega õpilastega.
- Hinnatakse:
- Kursuse ülesehituse ja tegevuste põhjalikkust.
- Kaasavate ja läbimõeldud ülesannete loomist.
- Kohandamisvõimet õpilaste vajadustele, sealhulgas nende puhul, kelle tase varieerub või kellel on madalam õpimotivatsioon.
- Tiim
- Nõuded: Tiim koosneb 2–4 liikmest, kelle rollid (nt juhtõpetaja, õppedisainer, tehniline spetsialist) on selgelt määratletud. Varasem koostöökogemus ja laiapõhjalised kompetentsid annavad eelise.
- Hinnatakse:
- Tiimi liikmete kompetentside ja kogemuste mitmekesisust.
- Tiimi varasemat koostööd.
- Juhtõpetaja tervitus ja minitund
- Nõuded: Salvestatud tervitus peab olema kuni 10-minutiline, sisaldama õpetaja tutvustust ja valitud õppetükki koos kaasava harjutusega.
- Hinnatakse:
- Video tehnilist kvaliteeti (heli, pilt, valgustus).
- Juhtõpetaja esituse selgust ja kaasahaaravust.
- Õppetüki ja harjutuse ülesehitust ja relevantsust4. Kursuse eelarve
- Nõuded: Tiim peab esitama hinnangu kursuse ettevalmistuse ja esmakordse läbiviimise kuludele, arvestades töömahtu, sisu ja vajadusi.
- Hinnatakse:
kursuse sisu ja eelarve vahelist vastavust;
kulude realistlikkust arvestades planeeritud tegevusi.Veebitundide tehniline korraldus (stuudio, ülekanded, salvestamine) ei kuulu eelarvesse – selle katavad konkursi korraldajad.
Inspiratsioon ja kogemuste jagamine
- aastal viisid sarnase kursuse läbi Edumus ja Miltton Accelerate Estonia projekti raames. Selle mudeli edulugusid jagatakse ka detsembris toimuvatel töötubadel, kus veebipõhise õpetamise eksperdid jagavad praktilisi kogemusi ja tõhusaid töövõtteid.
Kui Sul on täpsustavaid küsimusi või soovid saada rohkem infot, siis võta julgelt ühendust: kerda.eiert@ivek.ee
52 36 850
Tegevuse elluviimist rahastab Skaala Impact ja EBS

Konkursi juhised

