Vaba aeg

Ida-Virumaa on tuntud oma kultuuride mitmekesisuse, pankranniku ja tuhamägede poolest, kuid siin on lisaks sellele veel palju põnevaid kohti mida avastada.

Loodus

Ida-Viru piirkonnas väga mitmekesine ning Ontika pankrannikul asuv Valaste juga on oma üle 30-meetrise veeseinaga nii Eesti kui Baltimaade kõrgeim. Eriti maalilised vaated avanevad Valastes talvel, kui puhuvad merelt põhjatuuled, mis tekitavad koos veepritsmetega pankrannikul asuvatele puudele jääskulptuure. Toila Oru park on Põhja-Eesti üks liigirikkaim, maastikuliselt vaheldusrikkaim ja külastavaim turismiobjekt. Lisaks sellele saab seal ka virtuaalselt ajas rännata läbi VR prillide ja vaadata, kuidas nägi 1938. aasta suvel välja president Pätsi suveresidents. Kurtna järvestik on unikaalseim ja suurim järvede ala Eestis, kus veidi üle 40 järvesilma, mis on tekkinud mandrijää taganemisel. Piirkonna rikkalikud seenemetsad ja erinevad spordi- ning matkarajad lausa kutsuvad loodusesse matkama.

Linnad ja kultuur

Sügispealinn Narva on Eesti idapoolseim linn ning ühtlasi ka üks omapärasemaid piirkondi iga külastaja jaoks. Jõeäärne promenaad on üks populaarsemaid vaba aja veetmise alasid Narvas, kus leidub tegevusi nii rahulikuks kui ka aktiivseks meelelahutuseks. Põnevat avastamist pakuvad ka Victoria Bastionikäigud, Narva Muuseumi uus püsinäitus Narva kindluses ja Põhjaõu ajastutruud meistritekoja tegevustoad.

Sillamäel tasub jalutada Mere puiestee renoveeritud rannapromenaadil.
Ida-Virumaal jätkub erinevaid kultuurielamusi igale maitsele: laadad, võistlused, töötoad, näitused, kontserdid ja kinod. Kohalikuks lipulaevaks võib nimetada Jõhvi Kontserdimaja kus eriline akustika ja lummav interjöör teevad igast kontserdist tõelise kunstielamuse.
Kinod asuvad Jõhvis Pargi keskuses ja Amadeus Kontserdimajas, Narvas Astri kaubanduskeskuses.

Teatrielamusi saab nautida Vaba Laval Narvas.

Seiklus

Kiviõli Seikluskeskuses asub Baltimaade ainus mägiautorada kus saab mäkke tõusta suusatõstukiga ja alla käib ajasõit mööda mäe nõlvale ehitatud rada, kus ainsaks liikumapanevaks jõuks gravitatsioon ja pidur. Sealsamas asub ka Eesti pikim trosslaskumine. Adrenaliiniga laetud sõit algab mäe tippu ehitatud tornist kust saad trossi mööda kihutada 600m kaugusele, mille jooksul võib laskumiskiirus tõusta kuni 80km/h.