Vabadus lennata kõrgelt

Ida-Virumaa on ainulaadse multikultuurse inspireeriva õpi- ja elukeskkonnaga piirkond Eestis.

Ida-Virumaa on ainulaadse multikultuurse inspireeriva õpi- ja elukeskkonnaga piirkond Eestis. Just siin on olemas parimad võimalused vene keele omandamiseks. Maakonnas on olemas 3 regionaalset kolledžit, kus on võimalik valida mitmete erinevate õpisuundade vahel ning 2 riigigümnaasiumit.

Loodame, et iga Ida-Virumaa noor leiab oma kodu lähedalt võimalusi enda arendamiseks ning peale koolide lõpetamist rakendab oma potentsiaali kodukohas ning leiab mitmekülgseid enese realiseerimise võimalusi piirkonna edasiviiva jõuna.

Ida-Virumaa koolid pakuvad:

  • konkurentsivõimelist gümnaasiumiharidust, mis aitab noorel edasi õppida;
  • soodsaid tingimusi õppimiseks, töötamiseks ning erinevaid majutusvõimalusi koolide
    lähedal;
  • väärikat missiooni, eneseteostustahet, loovaid väljakutseid ning kasvatavad soovi maailmaparandamiseks

Miks õppida ida-virus?

Õppimisvõimalused

Mida kõrgelennulisemalt teeme valikuid, seda võimsamaks kasvame!

Majutus

Taltech Virumaa Kolledzi õpilastele

TalTech Virumaa kolledži üliõpilastel on võimalik õppimise ajal elada kolledži kõrval asuvas (Kalevi 4, Kohtla-Järve) üliõpilaselamus. Majas on kahte tüüpi tudengitoad: ühe- ja kahekohalised. Kõik toad on möbleeritud ning kööginurgad sisustatud kodutehnikaga. Hoones on tasuta WiFi võrgu leviala, tubades on võimalik TV ühendus. Üürihind on fikseeritud ning sisaldab kõiki kommunaalkulusid.

Ida-Viru Kutsehariduskeskuse õpilastele

Ida-Viru Kutsehariduskeskuse õpilastele pakub kool majutusvõimalusi õpilaskodudes, mis asuvad Jõhvis ja Sillamäel ning kohe koolide vahetus läheduses.

Tartu Ülikooli Narva Kolledži üliõpilastele ja õppejõududele

Majutust pakub MTÜ Tartu Üliõpilasküla majutushoone või hotell „Inger“. MTÜ Tartu Üliõpilasküla info saamiseks ja majutuskoha broneerimiseks palun kontakteeruda läbi e-aadressi info@campus.ee või kasutada tel 742 4400. Majutushoone asub aadressil P. Kerese 14, Narva.

Hotellis „Inger“ majutamiseks on soovitatav teha eelnev broneering hotell kodulehel www.inger.ee
või e-maili sales@inger.ee kaudu kasutades promokoodi “Kolledž”.

Jõhvi Gümnaasium

Gümnaasium hüvitab majutuskulud õpilasele, kelle kooli sõitmise aeg ühistranspordis on pikem kui 1 tund (edasi-tagasi kokku üle kahe tunni) või kelle kodukoha ühistranspordi võimalused ei toeta koolis käimist – näiteks buss ei sõida või sõidab väga sobimatutel aegadel.

Tööpakkumised

Hea haridustöötaja ja tugispetsialist, kui oled huvitatud panustama Ida-Viru haridusellu, siis anna endast palun märku.

Ühendust saate võtta otse meelepärase õppeasutusega või anda teada oma soovidest ja valikutestharidusklastri koordinaatorile, Kerda Eiert, kerda.eiert@ivek.ee, 523 6850.

Kohtla-Järve Gümnaasium võtab tööle pühendunud ja krapsaka õppenõustaja-õppekorraldusspetsialisti! VAATA LISA.

Jõhvi Gümnaasium otsib keemiaõpetajat, matemaatikaõpetajat ja eesti keele õpetajat. VAATA LISA.

Kohtla-Nõmme Kool otsib füüsikaõpetajat, ajalooõpetajat, ühiskonnaõpetuse õpetajat. VAATA LISA.

TÜ Narva Kolledz otsib turunduse ja kommunikatsioonispetsialisti. VAATA LISA.

Ida-Virumaa haridusasutused ootavad oma meeskondadesse logopeede, eripedagooge, koolipsühholooge. Kui omate erialast kõrgharidust ja olete valmis töötama haridusasutuses, siis andke endast märku kerda.eiert@ivek.ee. Viime teid ja meie suurepärased koolid omavahel kokku.

Vaba aeg

Ida-Virumaa on tuntud oma kultuuride mitmekesisuse, pankranniku ja tuhamägede poolest, kuid siin on lisaks sellele veel palju põnevaid kohti mida avastada.

Loodus

Ida-Viru piirkonnas väga mitmekesine ning Ontika pankrannikul asuv Valaste juga on oma üle 30-meetrise veeseinaga nii Eesti kui Baltimaade kõrgeim. Eriti maalilised vaated avanevad Valastes talvel, kui puhuvad merelt põhjatuuled, mis tekitavad koos veepritsmetega pankrannikul asuvatele puudele jääskulptuure. Toila Oru park on Põhja-Eesti üks liigirikkaim, maastikuliselt vaheldusrikkaim ja külastavaim turismiobjekt. Lisaks sellele saab seal ka virtuaalselt ajas rännata läbi VR prillide ja vaadata, kuidas nägi 1938. aasta suvel välja president Pätsi suveresidents. Kurtna järvestik on unikaalseim ja suurim järvede ala Eestis, kus veidi üle 40 järvesilma, mis on tekkinud mandrijää taganemisel. Piirkonna rikkalikud seenemetsad ja erinevad spordi- ning matkarajad lausa kutsuvad loodusesse matkama.

Linnad ja kultuur
Sügispealinn Narva on Eesti idapoolseim linn ning ühtlasi ka üks omapärasemaid piirkondi iga külastaja jaoks. Jõeäärne promenaad on üks populaarsemaid vaba aja veetmise alasid Narvas, kus leidub tegevusi nii rahulikuks kui ka aktiivseks meelelahutuseks. Põnevat avastamist pakuvad ka Victoria Bastionikäigud, Narva Muuseumi uus püsinäitus Narva kindluses ja Põhjaõu ajastutruud meistritekoja tegevustoad.

Sillamäel tasub jalutada Mere puiestee renoveeritud rannapromenaadil.
Ida-Virumaal jätkub erinevaid kultuurielamusi igale maitsele: laadad, võistlused, töötoad, näitused, kontserdid ja kinod. Kohalikuks lipulaevaks võib nimetada Jõhvi Kontserdimaja kus eriline akustika ja lummav interjöör teevad igast kontserdist tõelise kunstielamuse.
Kinod asuvad Jõhvis Pargi keskuses ja Amadeus Kontserdimajas, Narvas Astri kaubanduskeskuses.

Teatrielamusi saab nautida Vaba Laval Narvas.

Seiklus
Kiviõli Seikluskeskuses asub Baltimaade ainus mägiautorada kus saab mäkke tõusta suusatõstukiga ja alla käib ajasõit mööda mäe nõlvale ehitatud rada, kus ainsaks liikumapanevaks jõuks gravitatsioon ja pidur. Sealsamas asub ka Eesti pikim trosslaskumine. Adrenaliiniga laetud sõit algab mäe tippu ehitatud tornist kust saad trossi mööda kihutada 600m kaugusele, mille jooksul võib laskumiskiirus tõusta kuni 80km/h.